17. januára 2019 sme otvorili ďalšiu edíciu šesťmesačného kurzu Výkon funkcie hlavného kontrolóra vo verejnej správe. Bratislavská Business School Ekonomickej univerzity v Bratislave ponúka tento pokročilý kurz akreditovaného špecializovaného modulárneho vzdelávania najmä pre kontrolórov verejnej správy (účastníci pôsobia od Bratislavy po Levoču).

V závere mesiaca novembra sa na ostrove Maurícius konalo zasadnutie Medzinárodnej organizácie univerzít tretieho veku - AIUTA, ktoré bolo spojené s medzinárodnou konferenciou zameranou na Multikulturalizmus na Univerzitách tretieho veku.

V zastúpení rektora EU v Bratislave prof. Ing. Ferdinanda Daňa, PhD. prijala prorektorka pre manažovanie akademických projektov doc. Ing. Jana Péliová, PhD. Profesora Francoisa Vellasa, prezidenta AIUTA Medzinárodnej Asociácie Univerzít tretieho veku, riaditeľa Univerzity tretieho veku v Toulouse vo Francúzsku a profesora Medzinárodnej ekonómie na univerzite v Toulouse vo Francúzsku.

Dňa 20. júla 2018 úspešne ukončilo promóciou prevzatím si diplomu s udelením titulu „inžinier – junior“ 19 prítomných absolventov 2. ročníka DEU v anglickom jazyku. V rámci slávnostného príhovoru sa najmladším študentom univerzity prihovoril Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy EU v Bratislave. Absolventom DEU sa štruktúra a obsah celého týždenného programu veľmi páčili, ale nechýbalo i konštatovanie, že ich prítomnosť na univerzite mala pozitívny dopad na zdokonalenie sa v anglickom jazyku. Všetci účastníci sa zhodli, že v absolvovanom programe nezaznamenali žiadne slabé miesto. Spomedzi všetkých pripravených aktivít si absolutórium zaslúžili exkurzie a workshopy v spoločnostiach „AT&T“ a „PROFESIA“ – Profesie budúcnosti.

Dňa 13. júla 2018 si po absolvovaní dvojtýždňového programu 6. ročníka Detskej Ekonomickej univerzity prevzalo 44 jej účastníkov diplomy osvedčujúce status úspešného aj s udelením titulu „inžinier – junior“. To, že program bol zaujímavý a atraktívny, dokumentuje aj vyjadrenie 10. ročnej Ninky Prejsovej, účastníčky DEU v slovenskom jazyku: „Dva týždne na Ekonomickej univerzite v Bratislave sa mi veľmi páčili. Každý deň som nedočkavo čakala, aký program pre nás pripravia organizátori. Najviac ma z pripravovaného programu zaujala návšteva na najmodernejšej Slovnaft čerpacej stanici, kde sa nachádzala aj kúpeľňa pre psov, exkurzie v spoločnostiach DeLL, McDonald´s, Orange, v Poštovej banke, Tatra banke, zaujímavé prehliadky boli na letisku Milana Rastislava Štefánika v Bratislave i v Prezidentskom paláci. Osobne ma zaujali prednášky o marketingu a účtovníctve, ale aj programovanie v programe scrath. Som rada, že som sa mohla zúčastniť Detskej Ekonomickej univerzity, lebo som získala veľa nových kamarátov a plno zážitkov“.

Deti vo veku 9 – 14 rokov, ktoré už pravidelne začiatok letných prázdnin využívajú aktívne a naplno, sa opäť dočkali otvorenia Detskej ekonomickej univerzity Bratislavskej Business School EU v Bratislave. 44 študentov juniorov DEU si prebralo indexy a začali atraktívny program plný prednášok, exkurzií, workshopov, výletov a športových hier.

Dňa 29.6.2018 ukončili 17 účastníci akreditované špecializované modulárne vzdelávanie pre kontrolórov v samospráve pod názvom „Výkon kontroly vo verejnej správe s dôrazom na územnú samosprávu“. Bratislavská Business School Ekonomickej univerzity v Bratislave tento program už 3-krát organizovala v spolupráci s Úradom vlády SR, Ministerstvom financií SR, Právnickou fakultou Univerzity J. A. Komenského v Bratislave a Združením hlavných kontrolórov miest a obcí SR.

sú absolventi Univerzity tretieho veku Bratislavskej Business School Ekonomickej univerzity v Bratislave. V stredu, 13. júna 2018, sa uskutočnila slávnostná promócia 21 absolventov UTV v programe Medzinárodný cestovný ruch a klient a v ročnom programe Sám sebe manažérom – osobné a rodinné financie.

Po splnení podmienok 11 účastníkov kurzu Využitie jazyka Visual Basic for Applications (VBA) pri spracovaní a prezentácii údajov v prostredí Microsoft Excel z poisťovní etablovaných na slovenskom trhu prebrali dňa 6. februára 2018 od garanta a lektora kurzu doc. Mgr. Vladimíra Muchu, PhD., z Fakulty hospodárskej informatiky  EU v Bratislave a Ing. Milana Staňa, riaditeľa BBS osvedčenia o úspešnom absolvovaní vzdelávania.

Znalecký ústav Ekonomická univerzita v Bratislave BBS ponúka veľmi žiadané špecializované štúdium „Ekonómia, manažment a ohodnocovanie majetku“. Štvorsemestrálne štúdium pozostáva z tematických celkov zameraných na právne aspekty znaleckej činnosti, jednotlivé oblasti znaleckého odboru Ekonómia a manažment (účtovníctvo a daňovníctvo, kontroling, financie a personalistika), metódy stanovenia hodnoty podniku, jeho častí a jednotlivých zložiek majetku.