Na začiatku bola vedomosť, ktorú som získala pri tvorbe úloh z matematickej gramotnosti a z testov komparatívnej štúdie PISA. Zaujali ma matematické úlohy o včelách a o tom ako si včeličky odovzdávajú informáciu, kde sa zdroj nektáru nachádza. Prieskumníčky oznamujú ostatným včelám čo zistili tak, že tancujú tanec, ktorým informujú o smere a o vzdialenosti, ktorú je nutné preletieť. Počas tohto tanca včela vrtí zadočkom z jednej strany na druhú a pritom sa pohybuje po krivke tvaru číslice 8. To ma fascinovalo a chcela som o spoločenstve včiel vedieť viac a preto som sa rozhodla prihlásiť sa na Včelárstvo a neľutujem, teraz to nie je len vedomosť, ale hlavne zručnosť, ktorú nám pán dekan docent Ing. Peter Drábik odovzdáva s láskou. Už viem kedy sú včielky tak kľudne, že ich môžem pohladiť, čo sa bude diať, ak okolo letáčika je stále viac a viac včiel a ako najefektívnejšie chytiť roj, ktorý práve uletel. Mali sme možnosť ochutnať extrakt trúdích lariev – trúdie mlieko, ktoré slúži na celkové povzbudenie organizmu a mužského  libida, ale ochutnala som túto dobrotu aj ja a niekedy inokedy bude možnosť porozprávať aj o tomto zážitku a určite sa pridajú ku mne aj moji úžasní konškoláci, ktorých som na UTV odbor: „V symbióze s prírodou – Včelárstvo“ stretla.