SOM HRDÁ ŠTUDENTKA UTV EUBA

Prišla som pred Ekonomickú univerzite v Bratislave a spolu so mnou je tu toľko seniorov Univerzity tretieho veku, koľko sa zmestí, do výletného autobusu. Áno , vyrážame do Komárna na jednodňovú odbornú exkurziu. Sprevádza nás docent Pavol Plesnik, jednoducho záruka, istota a spríjemnenie leta.

Celou cestou sme dostávali nové informácie o lokalite kde sa nachádzame alebo kadiaľ sme prechádzali. Úzkymi uličkami sme sa dostali na parkovisko pred opevnenou pevnosťou, kde nás čakali sprievodcovia. Po prehliadke sme opustili pevnosť, nasadli do turistického vláčika a previezli sa Komárnom. História mesta Komárno je veľmi zaujímavá a nádvorie Európy poteší každého turistu, tak ako nás. Čas pokročil a išli sme na dohodnutý spoločný obed. Po obede sme sa autobusom presunuli do Hurbanova kde sme si pozreli hvezdáreň a planetárium. Žiaľ , čas bol neúprosný a museli sa presunúť na našu poslednú zastávku v Galante, kde nás čakala degustácia vín miestneho podnikateľa, to najlepšie na koniec.

Moje očakávania boli splnené, všetko dopadlo veľmi dobre, v zdraví sme sa vrátili domov. Srdečne ďakujem pani Janke Chládecká, docentovi Pavlovi Plesníkovi, Magduške Danišovej, všetkým účastníkom zájazdu a samozrejme vodičovi autobusu za krásny deň.

Naša univerzita tretieho veku EUBA nie je len výučba, je to veľká úžasná „rodina“ a preto som hrdá študentka UTV EUBA.