Univerzita tretieho veku Ekonomickej univerzity v Bratislave vždy pred Vianocami organizuje zaujímavé podujatie pre seniorov – študentov UTV.

Na konci tohto kalendárneho roku to boli hneď dve zaujímavé vianočné prednášky.

V piatok 9. decembra 2022 sa uskutočnila prednáška na tému Vianočné zvyky s Katkou Nadáskou. Známa etnologička v svojej prednáške urobila prierez vianočnými zvykmi od Mikuláša cez Luciu až po Štedrý deň a ostatné vianočné sviatky. K zvykom z minulosti pridala aj typicky vianočné jedlá našich predkov, ktoré sa pomaly prispôsobujú súčasnej dobe a niektoré sa úplne vytratili. Seniori si mali možnosť zaspomínať na svoje detské Vianoce, na rodinné vianočné zvyky a tradície.

Po prednáške spevácky zbor Sancta Maria zo Šamorína zaspieval niekoľko piesní zo svojho repertoáru a samozrejme nechýbali ani typicky vianočné piesne.

V pondelok 12. decembra 2022 sa uskutočnila druhá prednáška s Marcelou Jedinákovou na tému Voňavé Vianoce a aromaterapia. Prednášajúca nielen slovom, ale aj vonnými olejmi, typickými pre Vianoce, škoricou, karadamónom a vanilkou rozvoňala celú miestnosť. Seniori mali možnosť nielen čuchom, ale aj na pokožke vyskúšať silu vôní.

Na záver za všetkých slová študentky UTV, pani Márie: „Som vďačná, že môžem navštevovať Univerzitu tretieho veku Ekonomickej univerzity v Bratislave. Každý rok sa teším na vianočnú prednášku. Tento rok obidve prednášky boli skvelé a spojené s nezabudnuteľným umeleckým zážitkom. Ďakujem za seba a všetkých študentov UTV.“

 

UTV pred Vianocami

UTV pred Vianocami

UTV pred Vianocami

UTV pred Vianocami

UTV pred Vianocami

UTV pred Vianocami