Kurz je súčasťou vzdelávacieho projektu „Vybrané kapitoly z aktuárskej vedy pre prax“, akreditovaného Ministerstvom školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky (akreditácia číslo: 3232/2024/109/1). Vznikol v spolupráci Slovenskej spoločnosti aktuárov a Ekonomickej univerzity v Bratislave ako forma doplnkového odborného vzdelávania.
Termín, organizácia a miesto:
22.5. – 23.5.2025
12.6. – 13.6.2025
Dve 2- dňové celodenné sústredenia prezenčnou formou, Ekonomická univerzita v Bratislave, Dolnozemská cesta 1
Kurz bude ukončený záverečnou skúškou v termíne po dohode s účastníkmi kurzu.
Celkový rozsah kurzu
26 hodín (1 vyučovacia hodina - 45 minút)
Cena
500,- EUR (vrátane študijných materiálov, občerstvenia a bezplatného parkovania pre účastníkov).
Termín prihlasovania
do 16. 5. 2025
Cieľová skupina
Aktuári, manažéri rizika, ostatní odborníci na finančnom trhu, ktorí majú záujem získať, resp. rozšíriť si vedomosti a zručnosti z vybraných oblastí Sylabov aktuárskeho vzdelávania Slovenskej spoločnosti aktuárov, najmä z tých oblastí, ktoré nie sú štandardne pokryté predmetmi v rámci 2. stupňa štúdia na VŠ a univerzitách v SR.
Obsah kurzu
Interaktívne aktivity, diskusie a inšpiratívne príbehy, ktoré vám predstavia zásady dobrej a efektívnej komunikácie. Spoločne odhalíme, ako robiť zo slov mosty namiesto bariér. Kurz, ktorý sa bude venovať špecifickým komunikačným témam, je určený pre všetkých, ktorí sa chcú stať lepšími komunikátormi – v rámci svojej profesie, vo vzťahoch aj v každodennom živote.
Program
- Počúvanie. Skutočné porozumenie sa rodí v umení počúvať a počuť i to, čo nebolo povedané. Pochopíme, že aj mlčať sa dá „o tom istom“ a že nenadarmo máme dve uši a len jeden jazyk.
- Pozrieme sa na to, prečo si nerozumieme, aj keď hovoríme tou istou rečou. Naučíme sa techniky, ktoré pomáhajú predchádzať a riešiť komunikačné nedorozumenia a konflikty.
- Organizácia a komunikácia. Pochopíme, ako kultúra, štruktúra a leadership ovplyvňujú naše rozhodovanie a vzájomné interakcie a prečo v niektorých kultúrach vyslovené „áno“ znamená vlastne „nie“.
- Spätná väzba. Predstavíme si tipy na poskytovanie, ale aj prijímanie spätnej väzby. Pokúsime sa vnímať feedback ako dar.
- E-maily. Odhalíme aj zásady dobrej písomnej komunikácie. Ukážeme si, ako vhodne napísaným e-mailom ušetriť čas sebe aj druhej strane.
- Prezentačné zručnosti. Vysvetlíme si, čo robiť, čomu sa počas prezentácie vyhnúť a ako vo svete plnom informácií netrpieť tzv. „informačnou obezitou“.
- Vybrané aplikácie v aktuárskej praxi.
Účastník vzdelávania získa
vedomosti a zručnosti, týkajúce sa bežných techník používaných v efektívnej ústnej a písomnej komunikácii a taktiež postupov ako tieto techniky efektívne využiť na komunikáciu výsledkov aktuárskej práce pre relevantné publikum spolupracovníkov, manažérov alebo klientov.
Odborný garant
doc. Ing. Michal Páleš, PhD., Katedra matematiky a aktuárstva FHI Ekonomickej univerzity v Bratislave
Lektor
doc. Ing. Zuzana Skorková, PhD., Katedra manažmentu FPM Ekonomickej univerzity v Bratislave
Zuzana Skorková je docentkou na Ekonomickej univerzite v Bratislave, kde vyučuje predmety ako organizačný dizajn podnikov, manažment a vodcovstvo. Vo svojom výskume sa venuje problematike byrokracie a prejavom byrokratických disfunkcií v organizáciách ako aj riadeniu ľudských zdrojov. Má absolvované viaceré školenia v oblasti mentoringu a koučingu, certifikované Slovenskou asociáciou koučov. Je aktívnou členkou KOUČ centra, kde poskytla desiatky koučovacích rozhovorov pre študentov univerzity. Absolvovala učiteľské mobility vo Vietname, v Čechách, Bulharsku, Litve a Maďarsku, kde získala cenné kontakty a inšpirácie pre inovácie vo vzdelávacom procese. Podieľala sa na viacerých výskumných projektoch, ktorých výstupy boli publikované vo významných domácich a zahraničných časopisoch. V minulosti pracovala pre spoločnosti Accenture a Peugeot Citroen.
Organizačný garant
Centrum celoživotného vzdelávania, Ekonomická univerzita v Bratislave,
doc. Ing. Ľubica Knošková, PhD.,
Tel: +421903695413